slide3-new

Компанія Segway Ninebot розвиває технології, які значно випереджають свій час. Ставши технологічним партнером корпорації Intel, виробник електроскутерів розробив роботизовану версію моделі Ninebot Mini Pro – Segway Robot.

Індивідуальні транспортні засоби, що з’являються сьогодні, не набагато краще звичайного велосипеда або скутера. Але талановиті новатори постійно намагаються винайти нові.

Випереджаючи відкриття виставки CES 2016, компанія Intel провела власне захід для преси, в ході якого був представлений незвичайний робот, розроблений спільно з NineBot і Segway. Це вельми незвичайний робот, якого також можна використовувати в ролі своєрідного ховерборд.

Ninebot Mini Pro – це найменший двоколісний Сегвей. Він випущений в листопаді 2015 року та являє собою компактну версію моделі Segway PT, представленої в 2001 році. Ви нахиляєтеся вперед, щоб їхати, і вбік, щоб повернути. Сегвей оснащений акумулятором і двома безредукторними двигунами потужністю 800 Вт. На одній зарядці можна проїхати до 30 кілометрів (18,6 миль), розвинувши при цьому швидкість 18 км / год (11 миль / год).

Segway Robot не сильно відрізняється від попередника. Ninebot Mini вже створено самобалансірующіхся – численні датчики більше 200 разів в секунду визначають ваше рух і регулюють орієнтацію електроскутера. Сегвея можна керувати віддалено за допомогою Bluetooth і додатки на смартфоні.

Процесорний гігант називає розробку «персональним перевізником» (інша назва – «ховерборд-дворецький» (Hoverboard Butler). Пристрій може використовуватися для переміщення будинку і на вулиці, а потім в одну мить перетворитися в миловидної робота з моргаючими очима-камерами. Процес трансформації запускається натисканням на спеціальну кнопку, після чого залишається приєднати роботу «руки».

for-news-robot-1

Ninebot Mini здатний навчатися. «Інтелектуальний алгоритм самонавчання за допомогою безлічі вбудованих датчиків ваги, жестів, швидкості, температури і струму відстежує дані руху і автоматично аналізує і коригує параметри».

Дизайн моделі Segway Robot, представленої на виставці CES 2016 генеральним директором Intel Брайаном Кржаніч (Brian Krzanich), багато в чому схожий на Mini Pro. Але замість ручки управління, яка одночасно служить опорою для ніг, роботизована версія оснащена висувною «головою», в яку інтегровані різні інтелектуальні технології.

У цій «голові» розташований дисплей і пакет устаткування Intel RealSense, що включає 3D-камеру RGB-D, широкоугольную камеру стеження і фотокамеру. Ці відеосистеми, створені на базі потужної процесорної мікросхеми Intel Atom, дозволяють моделі Segway Robot розпізнавати навколишнє оточення і самостійно прокладати маршрут.

Робот може переносити різні невеликі предмети, зустрічати і розважати гостей, а також використовуватися для дистанційного відеоспостереження.

Але якби можливості Segway Robot обмежувалися тільки описаними вище, то він не сильно відрізнявся б від дорогої іграшки. Використання комплекту для розробки ПО (SDK) з відкритим вихідним кодом на платформі Android відкриває широкі можливості для розробників. А підтримка додаткового обладнання дозволяє додати, наприклад, механічні маніпулятори і мікрофон для управління роботом за допомогою голосових команд.

«Мы разрабатывали этот сегвей как открытую платформу», – заявил в ходе своего выступления глава Intel Брайан Кржанич.,

В майбутньому вбудовані можливості бездротового підключення дозволять Segway Robot зв’язуватися і взаємодіяти з іншими підключеними домашніми пристроями. Навіщо встановлювати камери спостереження в кожній кімнаті, якщо можна замінити їх роботом, який самостійно патрулює будинок, поки вас немає, і знімає фото та відео під час виявлення неполадок?

Segway Robot – унікальна комбінація особистого транспортного засобу та робота-помічника. Випуск версії для розробників намічений на другу половину цього року. Слідкуйте за проектом на сайті ninebot.segway.com.ua.

Доступні моделі Segway-Ninebot
Перейти в магазин

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *